BeautyGroup: Produkcja filmowa

W 2010 roku na polskim rynku medialnym próżno było szukać filmów i audycji telewizyjnych, zajmujących się tematyką chirurgii plastycznej. Medycyna estetyczna w różnego rodzaju magazynach poradnikowych przedstawiana była, natomiast, wyłącznie jako omówienia jednego, wybranego zabiegu, a nie jako odrębna dziedzina medycyny. Wiedzieliśmy, że wkrótce może to się zmienić, bo obie dziedziny medycyny, jako cieszące się dużym zainteresowaniem, potrzebowały źródeł rzetelnych informacji i przedstawienia ich w mediach.

Pierwszymi działaniami w zakresie produkcji filmowej były krótkie filmy omawiające zabiegi i operacje z dziedziny chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej, emitowane w kanałach internetowych oraz przygotowywane na nośnikach. Kolejnym projektem było przygotowanie projektu nowatorskiego w tamtym czasie programu telewizyjnego, poświęconego chirurgii plastycznej. Finałem, ale zarazem początkiem nowej drogi w upowszechnianiu wiedzy o chirurgii plastycznej, w 2011 roku stała się produkcja pełnometrażowego filmu „Pragnienie Piękna” w reżyserii portugalskiego dokumentalisty, Miguela Gaudencio, z udziałem plejady polskich dziennikarzy, specjalistów i gwiazd sceny, m.in. Marii Czubaszek, Piotra Najsztuba, ks. Kazimierza Sowy, Agnieszki Szulim, Zbigniewa Lwa – Starowicza, Jagi Hupało, Stefano Terrazino i Julii Pietruchy. Producentem i pomysłodawcą filmu oraz koncepcji audycji telewizyjnej była Alicja Kapturska. W rolę głównych aktorów filmu wcielili się autentyczni pacjenci kliniki chirurgii plastycznej: Katarzyna Mocio, Kamila Marszałek, Monika Fabjan i Jakub Damore-Krekora. Narratorem i prowadzącą widza przez film „Pragnienie Piękna” była Agata Kulesza. Ukończony w 2011 roku film do dziś jest jedyny w Polsce paradokumentem na motywach prawdziwych historii czworga pacjentów kliniki chirurgii plastycznej, z komentarzami dziennikarzy i specjalistów wizerunku.

film-pragnieniepiekna-logo
PragnieniePiekna.com


Produkcja filmowa w ramach BeautyGroup w dalszym ciągu obejmuje przygotowywanie koncepcji audycji telewizyjnych, krótkich form filmowych poświęconych chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej, rozwój kanałów internetowych przyniósł nam także nową dziedzinę filmową – videoblogi, do których oglądania także gorąco zapraszamy.

strefacialo-logo
www.StrefaCialo.pl