Media / Wydawnictwo / Portale Internetowe

Kiedy w 2011 roku na rynku prasowym w Polsce zadebiutował pilotażowy numer magazynu „Pragnienie Piękna”, pierwsi Czytelnicy pytali nas: „Czy rzeczywiście warto ryzykować, mówiąc o tematyce tak niepopularnej, jak chirurgia plastyczna?”. „Dlaczego niepopularnej?” – odpowiadaliśmy pytaniem na pytanie. „Dlatego, że nie ma w Polsce mediów, które tak otwarcie i szczegółowo mówiłyby o tej dziedzinie medycyny” – odpowiadali nam Czytelnicy…

A jednak… 5000 egzemplarzy pilotażowego wydania bezpłatnego magazynu, w którym znalazły się m.in. artykuły dotyczące powiększania piersi, zabiegów radiage, działania toksyny botulinowej i rodzajów zabiegów stosowanych w chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej, rozeszło się w mgnieniu oka.

Kolejne wydanie magazynu w wersji drukowanej na rynku pojawiło się rok później. Przez ten czas stworzyliśmy dwa poświęcone nie tylko medycynie portale internetowe, których popularność szybko przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Nowe „Pragnienie Piękna” – magazyn będący już odpowiedzią na skonkretyzowane oczekiwania tematyczne Czytelników naszych portali – jeszcze szybciej zdobyło sobie popularność na polskim rynku prasowym, kolejno przechodząc z fazy wydania bezpłatnego, dystrybuowanego wyłącznie drogą wysyłkową na terenie Polski, do fazy płatnego, cyklicznego wydawnictwa dostępnego w sieciach „Ruch”, „Empik” i „Świat Prasy” na terenie Polski, oraz w polskich sklepach w Wielkiej Brytanii i Niemczech. W gronie dziennikarzy i felietonistów magazynu pojawili się m.in. Małgorzata Kalicińska, Kamila Łapicka, Małgorzata Maksjan, Anna Nowak – Ibisz, Kalina Wojciechowska, Andrzej Gross, Daniel Odija, Rafał Pawłowski, Rafał Podraza i Jacek Żakowski. „Pragnienie Piękna” w wersji drukowanej i internetowej stało się szybko jedynym w Polsce wydawnictwem o charakterze lifestylowo-medycznym. W kolejnych wydaniach magazynu oraz w wersji online znaleźć można było wywiady z m.in. prof. Marią Siemionow, dr Tomaszem Dydymskim, dr Markiem Zienkiewiczem i chirurgiem-plastykiem Arkadiuszem Kuną (medycyna), Tomaszem Jacykowem, duetami projektanckimi BOHOBOCO i LOFT37, oraz ze stylistami fryzjerami i wizażystami (moda i uroda), wreszcie obszerne wywiady m.in. z Agnethą Fältskog (ex-ABBA), Celine Dion, Jerzym Stuhrem, Krystyną Jandą, Dawidem Podsiadło, Krzysztofem Skibą, Stanem Borysem i in. (lifestyle).

Kanałem dziennikarsko-informacyjnym, poświęconym nie tylko chirurgii plastycznej, stał się jednak nie tylko magazyn. Przez trzy lata działalności uruchomiliśmy serię portali internetowych i dedykowanych kanałów social media (m.in. facebookowe „Piękny Profil” i „Pragnienie Piękna”), stawiając nie tylko na przekazywanie naszym Czytelnikom rzetelnych i unikalnych informacji, ale także na interaktywność i nawiązywania z naszymi Czytelnikami bezpośredniego kontaktu poprzez interakcje na umieszczane w kanałach social media i na portalach artykuły, zaproszenie Czytelników do doboru i typowania tematyki kolejnych artykułów i wywiadów, oraz udział w licznych, atrakcyjnych konkursach.

Zapraszamy do przejrzenia naszych wydawnictw online i dołączenia do grupy Czytelników!

pragnienie-piekna-logo      strefacialo-logo